11 Mayıs 2014

[Blog Tur] Kötü Çocuklar - M. Leighton | Bunları Biliyor Musunuz?

BİR KIZ İKİ ERKEK VE BİR AŞK ÜÇGENİNİN ATEŞLİ HİKAYESİ...Kitap: Soluk Soluğa
Orjinal Adı: Down to You
Yazar: M. Leighton
Yayıncı: Optimum Kitap
Yayın Tarihi: Mayıs 2014
Sayfa Sayısı: 300
Seri Adı: Kötü Çocuklar #1
Tür: Yetişkin, Romantizm, Erotik
Goodreads | Kitap Sihirbazı
Puanım:


Olivia Townsend özel biri değildir. Okul ücretini çıkarmak için çalışan, babasının işlerini yürütmesine yardım eden sıradan bir kızdır. Babasını terk edecek ikinci kadın olmamaya kararlıdır, kendi hayatını askıya alması gerekse bile… Olivia için, yapması gereken şeyler bellidir.

Fakat, Cash ve Nash Davenport ile tanıştıktan sonra her şey karmaşık hale gelir.

Onlar kardeştir. Hem de ikiz. Cash, onun bir erkekte istediği her şeye sahiptir. Tehlikeli ve ne olursa olsun onu yatağa atmayı isteyen seksi, kötü bir erkektir. Olivia’yı baştan çıkarır ve tek bir öpücükle, kötü olduğunu unutturur.

Nash, onun bir erkekte ihtiyaç duyduğu her şeydir. Başarılı, sorumluluk sahibi ve son derece tutkulu bir erkektir. Ama o, Liz’in zengin ve güzel kuzeni Marissa ile birliktedir. Yine de bu, Olivia’nın ona baktığında erimesini durdurmaz. Tek bir dokunuşla, neden asla birlikte olamayacaklarını unutturur.

Olivia, onların bir şey sakladığını öğrenince, siyah beyaz olan her şey grileşir. Olabildiğince hızlı bir şekilde kaçmasını gerektiren bir şey… Ama kaçmak için çok geçtir. Olivia artık olayların içindedir. Ve aşıktır. İkisine de. İki kardeş de Olivia’nin kalbini titretir.

İki kardeş de Olivia’yı heyecanlandırır. Olivia ikisini de ister. Ve onlar da Olivia’yı.

Peki, Olivia nasıl bir seçim yapacak?

Olivia, en yakın arkadaşının bekarlığa veda partisinde striptizci olduğunu düşünüp soyduğu yakışıklının aslında bar sahibi Cash Davenport olduğunu öğrenir. Her ne kadar utanmış ve ona kim olduğunu söylemediği için Cash'e kızmış olsa da adamdan etkilenmiştir. Ertesi sabah bir süre önce taşındığı kuzeni Marissa'nın evinde aynı adamı gördüğünde ise adama demediğini bırakmaz. Nasıl olmuş da dünkü olayı unutmuş ve şimdi kuzeni ile kahvaltı yapıyordur? Olivia'nın bilmediği şey karşısındaki bu yakışıklı adamın aslında Nash Davenport yani Cash'in ikizi olduğudur. İşte böylece kızımızın iki yakışıklı erkekle olan son derece karışık ve tutkulu ilişkisi başlamış olur. Bir yanda tehlikeli ve seksi kötü bar çocuğu Cash, diğer yanda ise başarılı, tutkulu ve düşünceli stajyer avukat Nash. Birbirinden tamamen zıt bu iki adamdan da hoşlanan Olivia, hangisini seçeceğini bir türlü bilemez. Davenport ikizlerinin sakladığı bir sır, her şeyin tepe taklak olmasına sebep olacaktır.

Olivia'nın kötü çocuklara zaafı olsa da bu sefer doğru adamı seçmekte kararlı. Cash, tek gecelik ilişkilerin adamı gibi görünse de Olivia'nın tahmin edemeyeceği kadar düşünceli bir erkek çıkarken Nash ise Olivia karşısında tutkularına yenik düşüyor. Olivia her ne kadar kuzeni Marissa'dan nefret etse de onun sevgilisini çalmayacak kadar onurlu bir kız. Ama kim aşka karşı koyabilir? Kitap boyunca yazar sizi taraf seçmeye zorluyor. Cash mi, yoksa Nash mi?

No Doubt'ın Bathwater şarkısında Gwen ablamızın sorduğu gibi: Neden iyi kızlar hep kötü çocukları ister? Cevabı bu kitapta resmen şekil bulmuş! Cash'den etkilenmeyecek kız zor bulunur. Her kızın hayallerini süsleyen Nash gibi erkeklere rağmen, Cash karşınıza çıktığı anda beyaz atlı prense benzeyen (ya da BMWli) Nash'in varlığını bile unutursunuz. Cash gibi bir tehlikeli erkekle olmanın cazibesine kapılır ve ona karşı koymakta zorlanırsınız. Kim demiş kadınlar tehlikeyi sevmez diye? Diğer yandan başkasının sevgilisi olan ve bir kadının ihtiyaç duyduğu her şeyin şekil bulmuş hali Nash de yasak elma misali ilginizi çeker. Austenvari kitaplardaki hayallerinizi süsleyen erkekle karşı karşıya olduğunuzu bir düşünsenize! Olivia'nın işi gerçekten zor arkadaş!

"Bir gün hırsız olursam eğer, çalacağım ilk şey Nash olacak."

Olivia | Sayfa 30

Soluk Soluğa, yetişkin türünde kurgusunu en çok beğendiğim ve özgün bulduğum kitaplardan birisi olmayı başardı. Kitap yayınevi tarafından duyurulduğunda konusuna şöyle bir bakmış ve benzerine çok sık rastladığım hikayelerden birine sahip olduğunu düşünmüştüm. Kitaba başlamadan önce kızın kimi seçeceği konusunda tahminlerim vardı ama yazar beni ters köşeye yatırdı! Okurken siz de benim kadar şaşıracak mısınız merak ediyorum ^-^ Ayrıca eğlenceli anlatımı da şu aralar en çok ihtiyaç duyduğum kitaplardan olduğunu gösterdi bana. Yetişkin türünde bol bol dram ağırlıklı konular işlenen kitaplar çıktığından Soluk Soluğa'nın güzel bir değişiklik olacağını düşünüyorum. Yazar kitabı üç ana karakterin gözünden anlatarak özellikle Nash ve Cash'in ne kadar zıt karakterler olduklarını vurgulamak istemiş. Ancak Olivia Cash ile daha çok vakit geçirdiği için Cash kitapta daha çok yer alıyor. Marissa'nın ise kitapta adı sık geçmese bile nefretimizi kazanmayı daha ilk sayfalarda başarıyor. Tebrikler Marissa! =P Yazar çoğunlukla ana karakterimizin üzerinde durmuş. Yan karakterleri yeterince tanıma şansı bulamıyoruz. Peki bu benim için sorun oldu mu? Bana sadece Cash'den bahsetsen bile olurdu sevgili yazar (´▽`ʃƪ)♡

Kitapta puan kırdığım tek nokta yazarın anlatımındaki yetersizlikti. İkinci yarıda bana göre bu durum bir nebze düzelmiş olsa da sorunun yazardan mı yoksa çevirmenden mi kaynaklı olduğunu çözemedim. Ama bir şey dikkatimi çekti: Optimum çevirmenleri nedense "neyse ki" yerine fi tarihinden kalma "bereket versin" deyimini kullanmayı daha çok seviyor. Bu deyim de beni resmen çileden çıkartıyor!!! Günümüzde kim "bereket versin" diyor yahu o.O Kapak ise orijinale sadık kalındığı için benden tam not aldı ^-^ Neden serinin adı kitabın adından daha çok vurgulandı bilemiyorum ama böyle de gayet güzel görünüyor. O karın kasları Cash'e mi ait yoksa ლ(´◉❥◉`ლ)

Oburlar olarak bu turda bir değişiklik yapıp Nash mi Cash mi? sorusuna kişisel olarak cevap verelim dedik. Olivia'nın tercihini kitabın sonunda öğreneceksiniz tabii ama benim fikrimi sorarsanız kesinlikle Cash diyorum! Nash gibi erkeklere her kadın ihtiyaç duyar ama böyle erkeklerin rutin hayatı bir yerden sonra insanı sıkar. Cash serseri gibi görünüyor olsa da o da aşık olduğunda hayallerinizin erkeğine dönüşecek cinsten *-*

Kitabı merak edenler için Optimum Kitap desteğiyle yaptığımız çekiliş 13 Mayıs gecesine kadar devam ediyor. 2 kişi bu güzel kitabı kazanma şansı bulacak! Kaçırmayın derim ;) What Happened to Elenda? blogundaki çekilişe katılmak için tık!


Bunları Biliyor musunuz?

  • Yazarın tam adının Michelle Leighton olduğunu
  • Yazarın en sevdiği kitap türünün tarihi aşk, favori yazarının Johanna Lindsey olduğunu
  • Karakterlerini yaratırken gerçek yaşamdaki kişilerden esinlenmediğini
  • Gündüz insanı olduğunu ve sabah kalkınca kahvesini hazırlayıp kitabını yazmaya başladığını
  • Yazdığı kitaplar arasında en sevdiğinin Down to You olduğunu
  • Film serilerinde en iyi filmin her zaman serinin ilk filmi olduğunu düşündüğünü
  • Gülmeyi çok sevdiğini (boş zamanlarında yapmayı en çok sevdiği şey gülmekmiş o.O)
biliyor muydunuz? 


7 - 12 Mayıs Tur Programı

7 Mayıs mirielenda.blogspot.com  |  Kitap Yorumu - Çekiliş
8 Mayıs sssuigenerisss.blogspot.com  |  Kitap Yorumu - Ön Okuma
9 Mayıs raflarinarasindan.blogspot.com  |  Kitap Yorumu - Yazar Tanıtımı
10 Mayıs segesegese.blogspot.com  |  Kitap Yorumu - Alıntılar
11 Mayıs thcodex.blogspot.com  |  Kitap Yorumu  -  Bunları Biliyor musunuz?

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder