KİTAP OBURLARI BLOG TUR


Blog tur; yurtdışında Blog Book Tour olarak bilinen, bir grup bloggerın bir araya gelerek, yayınevlerinin veya yazarın da desteği ile gönderilen bir kitabın tanıtımı ve sosyal medyada dikkat çekme çabası olarak açıklayabilirim. Blog turları yurtdışında ülkemize göre birkaç adım ilerde olan bir etkinlik çeşitidir. Kitabın promosyonunun yapılması için bu etkinliği düzenlemekten sorumlu kişiler bloggerlardan yardım alır ya da kitabın yazarı kendi blogunda imza günü gibi blog turu düzenler. Ancak en önemli husus bloggerların hiçbir maddi çıkarı olmamasıdır, tek amaç karşılıklı reklamdır. 

Blog Turların içeriğinde neler var?
  • Bloggerların yazmış olduğu tamamen objektif kitap incelemesi ve tanıtımlar
  • Yazarın kısa biyografisi ve onunla gerçekleştirilmiş röportaj
  • Ücretsiz kitap çekilişi ve yarışmalar
  • Kitabın ön okuması
ve daha birçok öge blog turlarda bulunmaktadır. Turların içeriği ister bloggerlar arasında bölüşülür isterse hepsini tek bir kişi yapabilir. Bu öğeler blog turun belirlenen tarihler arasında parça parça takipçilerin hizmetine sunulabildiği gibi tek günde de sunum yapılabilir. Kararın tamamı blog turlarını düzenleyen kişi ya da gruba aittir. Eğer kitabı gönderen taraf tarih için kısıtlama ya da isteklerde şart koşmuşsa bu sefer iki tarafın seçimine bağlı olacaktır.

Biz kimiz?

Biz "Kitap Oburları" oluşumu için bir araya gelmiş, kitap sever 8 bloggerız. Birbirini farklı ortamlardan tanıyan/ya da yeni tanışan, üstelik kitap zevkleri bile farklı 8 blogger. İsmimizi koyarken kitapları ne kadar sevdiğimizi göz önüne alıp doymak bilmeyen iştahımızın bizi temsil etmesine izin verdik.  Birbirimizin kalemine güvendiğimiz gibi sizlerin de bizi destekleyeceğinizi umuyoruz.

Yazının tamamına ulaşmak için tıkla...

Ekip
What Happened to Elenda?
Pinuccia'nın Kitapları
Rafların Arasından
Kutsal Yorumcu
Sui Generis
The Codex
Tırt Blog
SeGe


Bizi Takip Edin ^_^Destek Veren Yayınevleri


TURLARIMIZ


2014
2015

2016